איתור משקיע לעסק

פרטים להקמת שותפות עסקית

חברת MergePoint מתמחה באיתור משקיעים לעסקים עם הליך מקצועי ומעמיק המבטיח את הצלחת העסקה בטווח הקצר והארוך. ההליך מורכב מאפיון צרכי העסק ובניית תוכנית עסקית מתאימה, על מנת להוביל לאיתור משקיע מתאים ובעל עניין, ניהול משא ומתן מולו, ועד חתימת חוזה ותכנון הליכי אינטגרציה להצלחת ההליך.

משמעות צירוף משקיע לעסק
לא אחת, בתי עסק מעוניינים בצירוף משקיע לחברה בהקמה, חברה צעירה או חברה וותיקה. צורך זה יכול לנבוע ממניעים שונים, כשבמרבית המקרים השיקול מאחוריהם הוא סיוע ומשענת כלכלית לעסק. יחד עם זאת, חשוב להבין כי עסק אינו רק מוצר כלכלי אלא שבעליו אוחזים גם במטענים רגשיים כלפיו, אותם יש לחלוק עם משקיע חדש. כמו כן, הוספת משקיע לעסק תדרוש מכם לוותר על שליטה מלאה בהחלטות ניהול, ולהסכים לחלוק גישות והשקפות עולם אחרות. לכן, בטרם תחילת התהליך יש להחליט אם מדובר באפיק ההתנהלות המתאים והנכון עבורכם, ולבחון אם קיימות אופציות אחרות שהינן יותר רלוונטיות.

הגדרת סוג המשקיע המבוקשעוד חשוב להבין שיש בשוק מגוון רחב של סוגי משקיעים, ולכן יש להגדיר ולהבין מהו סוג ההשקעה המתאים לכם ולעסקכם. כך למשל, משקיע יכול להיות גורם פיננסי פסיבי המזרים הון לחברה ללא התערבות, או שותף פעיל המעורב בניהול שוטף של העסק ובקבלת החלטות, ואולי עדיף לכם לבחור במשקיע מנוסה אשר ישמש כיועץ לניהול החברה. בכל מקרה ובכל סוג הגדרה שתבחרו, משקיע הינו סוג של שותף בחברה בעל זכויות וחובות שיש להגדירן מראש. כך למשל, יש להגדיר חלוקת תפקידים וסמכויות, אופן קבלת החלטות, להחליט אילו נקודות ועקרונות הינם בסיסיים ובלתי ניתנים לשינוי ופשרה, ואילו פתוחים למשא ומתן.

עסק ראוי להשקעה
בית עסק הוא למעשה סוג של נכס אשר בתנאים מסוימים והצגה נכונה יכול להיות בעל ערך כהשקעה עבור אחרים. כפועל יוצא מכך, כמו בכל אפיק השקעה, יש צורך להבין מי יהיה מוכן להשקיע בעסק שלכם ובאילו תנאים. בנוסף, יש צורך בהצגת נתוני העסק באופן אמין, רציני ומשכנע באמצעות תוכנית עסקית מתאימה, אשר תתרום לשכנוע משקיעים. התוכנית נתמכת בין היתר בהערכת שווי חברות המהווה את הבסיס להשקעה, תוכנית פיננסית עתידית והגדרת מאפייני העסקה בין אם עבור רווחים עתידיים או גם עבור רווחים קיימים.

שירותי איתור משקיעים
המעוניינים בשירותי איתור משקיעים לעסקים בהתאמה אישית מלאה מוזמנים ליצור קשר עם MergePoint בטלפון 03-5752726

 

 

 

 

WhatsApp chat