מכירת עסק מכירת חברה שותפות עיסקית
עסק קטן או בינוני הוא על פי הגדרת משרד התעשייה, המסחר והתעסוקה עסק המעסיק בין 1 ל-100 עובדים. המגזר מכונה באנגלית (Small to Medium Business (SMB, או לחלופין Small and medium enterprises.

בישראל לרוב הכוונה בעסק בינוני לעסק שבו 50 עד 250 עובדים.
בישראל כ-360 אלף עסקים קטנים ובינוניים.

מגזר העסקים הקטנים והבינוניים מכונה גם עסקים משפחתיים, קרי עסקים הנמצאים בשליטה ישירה או עקיפה של משפחה אחת, או מספר משפחות. עפ”י נתוני התאחדת התעשיינים, מדובר בכ-95% מכלל מספר העסקים הקיים במשק הישראלי. מכירת מפעלים משפחתיים יוצרת לא אחת בעיות הנובעות מעצם היותו עסק משפחתי, כגון הכנסת בני משפחה למפעל, מאבקי שליטה וניהול, מדיניות קבלת ההחלטות ועוד.

עפ”י הערכה רק 30% מהעסקים המשפחתיים בישראל (כ-100 אלף עסקים) מגיעים לדור השני;  15% בלבד (כ-55 אלף עסקים) מגיעים לדור השלישי ו- 6% (כ-22 אלף עסקים בישראל) מגיעים לדור הרביעי.

עוד נמצא, כי בשנים האחרונות קיימת תופעה בה דור העסקים המשפחתיים מתחלף, שכן רוב העסקים בארץ הוקמו בשנות ה-40 ו-50.  החלופה מתבטאת בכניסה לתהליכי מכירת עסקים. מכירת עסק/ מכירת עסקים הנו תהליך ארוך, מורכב אשר לרוב מתבטא בהיבטים מאד אמוציונאליים אפילו כשמדובר במקרים של עסקים קטנים למכירה.

מפעלים קטנים למכירה: מכירת עסק משמעותו משולה למכירת מפעל חיים. לרוב, קבלת החלטה על מכירת עסק רוויה בלבטים רבים, חששות מהבאות לבוא שהרי התהליך מסתיים בפרידה מיצירת חייך. עסקים 4 יו מתמחה בייעוץ וליווי מקצועי ואישי של חברות למכירה,  בניית שותפות עסקית, בקטגוריית חברות משפחתיות- קטנות עד בינוניות.

הייעוץ והליווי כולל בחינת היבטים אישיים ומשפחתיים ולעיתים שיתוף חלק מבני המשפחה בתהליך מכירת העסק, לימוד העסק ואבחון מצב קיים, אבחון פרופיל קונה ופרופיל שותף מתאים, הרכבת שווי עיסקה והכנת מתווה עיסקה באופן כזה שיגן על האינטרסים המשפחתים והאישיים של המוכר.

לחצו כאן – לרשימת חברות משפחתיות שליווינו.

 

רוצים ליהנות מקיצור דרך לצמיחה, באמצעות תהליך מיזוג ורכישה?

לפגישת ייעוץ ב- מרג’פוינט  לחצו כאן.

 

WhatsApp chat