קביעת שווי עסק וסיכונים גלומים

רשימת חברות למכירה

ישנן דרכים רבות לניתוח שווי העסקה, בהתאם לסוג הפעילות של העסק. בין היתר, ניתוח SWOT (הזדמנויות וסיכונים, חולשות ויתרונות), הערכת המוניטין שצבר העסק, תוצאות פיננסיות, חסמי כניסה, מכירת פעילות או מניות, משיכת ההון או השארתו, צרכי הון חוזר, ועוד. ברוב המקרים יש לנתח מספר פרמטרים יחדיו על מנת להגיע להערכה המדויקת ביותר.

לשם ביצוע המשימה הזו , יש להיעזר בחברת ייעוץ מקצועית כגון “MergePoint” על מנת שתכין תיק מכירת חברה מסודר המכיל את ניתוח כל הפרמטרים שהוזכרו לעיל ובנוסף את מבנה העסקה הרצוי, השווי שלה, מתווה למכירה ותכנית של החזר השקעה לרוכש.

בנוסף לקביעת שווי העסק עצמו, גם בסיס לקוחות חזק וזרם קבוע שלהם יכולים להוות עוגן מכירה מצוין. עם זאת, אסור להתעלם גם מסיכונים שונים העלולים להוות מכשול לרווחיות כמו למשל שוק תנודתי או פנייה לפלח שוק מצומצם יחסית.  סיכונים אלו עלולים להוריד את שווי העסקה וכדאיותה מבחינתו של הקונה, וזוהי עוד סיבה שבגללה, חשוב כי גורם חיצוני יהיה מעורב בתהליך.

 

מסמכים והכנת תיק המכירה
גם בפן זה , יש להסתייע בחברת חיצונית על מנת לאסוף ולעבד את כל המסמכים הדרושים : רשיונות עסק, הסכמים עם לקוחות, סטטוס מול רשויות המס, גיול מלאי, סטטוס עובדים וקבלנים, רשימות ספקים, ציוד הנכלל במכירה וכו’. בסופו של דבר, החברה בונה תיק מכירה מפורט ובו כל המידע שרוצים לחשוף לקונים. כמובן שמידע רב נשאר חסוי עד שלב מסוים לצורך מניעת סיכונים מיותרים או ריגול תעשייתי.

 

ניהול משא ומתן
הטעות הנפוצה ביותר במשא ומתן היא לדרוש סכום גבוה מדי ובלתי ריאלי עבור מכירת העסק. ממש כמו בשוק הדירות, הקונים הרציניים והאמידים יותר הם הראשונים להביע עניין, וככל שעובר הזמן, כך הסיכויים לסגור עסקה משתלמת הולכים ופוחתים.
הצבתו של גוף חיצוני בתפקיד מנהל המו”מ מעניקה למוכר כוח נוסף ובעיקר נקודת פתיחה טובה יותר לביצוע העסקה. בנוסף לכך, חברת הייעוץ מציגה בפני הבעלים את המתווה הכללי לפיו יתבצע תהליך המכירה מראשיתו ועד סופו, כך שהוא יכול לדעת טוב יותר מה צפוי לו בהמשך. החברה מציגה בפני בעל העסק רשימה של קונים פוטנציאלים רק לאחר שניהלה עימם את המגעים הראשונים והציגה את שווי העסקה באמצעות כלים מקצועיים.

 

מידע נוסף אודות “MergePoint”
חברת “MergePoint” מלווה זה מספר שנים חברות איכותיות ובריאות,  חברות בעלות פעילות עסקית מוכחת של מספר שנים אשר צברו מוניטין והכרה בתחומן (מחזור המכירות של החברות הנ”ל נע בדרך כלל בין 5 ל – 60 מיליון ₪). במקרים רבים, הסיבה למכירה נעוצה בדור ההמשך אשר מחפש להתנתק מחברת האב או בבעלי מניות לפני פרישה הרוצים לממש את אחזקתם בחברה.
מלבד הכנת וניהול תיק המכירה והמו”מ, חברת MergePoint מטפלת גם באספקטים נוספים של המכירה כגון ענייני מיסוי ,בדיקות נאותות מול עורכי הדין ורואי החשבון של הצד השני וכמובן , סגירת העסקה הסופית (Closing), ייעוץ ולווי עיסקי אחרי המכירה.

למידע נוסף: הזדמנויות עסקיות עסקים למכירה.

 

רוצים ליהנות מקיצור דרך לצמיחה, באמצעות תהליך מיזוג ורכישה?

לפגישת ייעוץ ב- Mergepoint לחצו כאן.

WhatsApp chat