קרן איתן רכשה את השליטה ברבדיון תמורת כמה מליוני שקלים.

רבדיון הנמצאת בבעלות פרטית מספקת מוצרים לתעשיות, תשתיות ומיגון בבעלות.

הרכזת עסקה: הקשר בין הצדדים נוצר על ידי איש העסקים ערן ברלינסקי.

אורה קורן | 06.11.2016

themarker

 

 קרן איתן להשקעות בחברות בינוניות רכשה באחרונה את השליטה (51%) בחברת רבדיון מאזור התעשייה עטרות בירושלים, העוסקת בייצור מוצרי פלסטיק משוריין לתחומי תעשייה, תשתיות ומיגון הבליסטי. מקור מקורב לעסקה אמר כי היקפה כמה מליוני שקלים.

ערב העסקה היתה רבדיון בבעלות מלאה של חברת יהודה יצוא ויבוא הפועלת בתחום הקירוי האקוסטי ומוחזקת בידי משפחת גוטפריד הירושלמית, שתמשיך להחזיק ב-49% ממניותיה. רבדיון הוקמה לפני כ-30 שנה, היקף מכירותיה השנתי נאמד בעשרות מיליוני שקלים, היא מעסיקה כ-60 עובדים וכשליש מתוצרתה מופנה לייצוא, בעיקר לארה”ב.

כניסתה של קרן איתן לרבדיון תאפשר לפתח במשותף את פעילות החברה בתחומי התשתית, היישומים המורכבים והמיגון הבליסטי בישראל ובעולם. הקשר בין הצדדים נוצר על ידי איש העסקים ערן ברלינסקי. את קרן איתן ייצג עורך הדין אבי אברמוביץ’ ממשרד רוזנברג, אברמוביץ’, שנלר ושות’.

“אנו גאים ושמחים על ההזדמנות לרכוש חברה מצליחה כמו רבדיון ולהפוך לשותפיה של משפחה יזמית , משפחת גוטפריד”, אמר אלחנן נעם, מייסד ויו”ר קרן איתן. “קרן איתן ממשיכה באסטרטגיה של השקעות בחברות בינוניות בגודלן עם פוטנציאל צמיחה גבוה”.

שי לביא, שותף מנהל בקרן, אמר כי “חברות בינוניות צומחות כמו רבדיון זקוקות לשילוב איכותי של משאבי ניהול ופיתוח עסקי עם מימון שיאפשר לחברה לבצע תכנית מפנה איכותית ומהירה. במקביל, ציבור המשקיעים זקוק ליעדים להשקיע בהם את כספו בתשואה הולמת. למרות זאת, כמעט ולא מתבצעות עסקאות לרכישת חברות בתעשייה המסורתית, בעיקר בשל היעדרו של גורם עסקי מוביל המסוגל לבצע את החיבור המושלם בין ההזדמנות העסקית להשקעה. קרן איתן היא הגוף היחיד כיום שמחבר בין צרכי היזמים והמשקיעים בתעשייה המסורתית ומוביל את שניהם לצמיחה”.

קרן איתן משקיעה בעסקים מתחומי התעשייה, המסחר והשירותים, בעלי מחזור מכירות של 100-30 מיליון שקל. תמורת מניות בחברה מעמידה הקרן השקעה פיננסית ומספקת שותפות אסטרטגית בניהול העסק.

לכתבה העיתון דה מרקר.

WhatsApp chat